Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lee Min Ho'nun seçtiği şarkılar <3
Yazar Mesaj
besra Çevrimdışı
Adminoz
*******

Mesajlar: 3,422
Üyelik Tarihi: Feb 2011
Rep Puanı: 85
Mesaj: #1
Lee Min Ho'nun seçtiği şarkılar <3
 
facebook share twittershare
[Resim: 31625529232265078334910.jpg]


Oyuncu Lee Min Ho, halk onu tanımaya başladığından beri ‘mükemmel adam’ olmuştur. "Boys Over Flowers" (KBS, 2009)’da çok özel bir okulda okuyan mükemmel adamdı; "Personal Taste" (MBC, 2010)’da ‘gerçek bir adam’ ve tanınmış bir tasarımcı olan şehrin soğuk kalpli adamıydı; ve "City Hunter" (SBS, 2011)’da başkanlığa ait Blue House’daki ulusal iletişim ağı kontrol takımında çalışan ithal arabalar süren ve bir günde kolayca bir milyon won harcayan bir kişiydi. Başka bir deyişle, herşeyi olan erkekleri canlandıran ve "Boys Over Flowers” ile şöhrete kavuşan bir oyuncudur. Ve bu yıldız ünlünün bu göz kamaştırıcı ve güzide özelliği bu oyuncuyu anlatmayı çok kolaylaştırıyor.

Yine de onun gerçekten parladığı anlar altın oranı başararak mükemmelliğinin bozulduğu zamandı. "Boys Over Flowers"daki Goo Joon-pyo karakterinin anında kadınların kalbini fethetmesinin nedeni mükemmel aile yapısı ve gururlu fiziksel görünüşüne uymayan kendini beğenmiş jest ve mimikleriydi, sonra "Personal Taste" De Jun Jin-ho Kore tarzı evlerin sırrını didiklemeye karşı Gae-in (Son Ye-jin)’e olan saf aşkı arasında kararsızdı, ve "City Hunter"’ın finansal gücüve dövüşme kabiliyeti olan Lee Yoon-sung’u olarak kötüyü cezalandırdığı anda bile daha iyi bir çözüm olması gerektiğini düşünerek büyük acılar çekti.
Tabiki ondan oynanması istenen roller bu olabilir. Ama onu bugün olduğu kişi yapan şey yalnızca şans değil ayrıca bu rollerdeki tereddüt anlarını canlandırabilme yeteneğidir. Bu, oyunucunun geçmişine bakıp onun ayunculuk becerilerini kuvvetlendirmesine yardım eden geçmişte rol aldığı bir dizi projeyi dikkatli bir şekilde incelenmesini gerektirir. Eğer Lee’nin hayatındaki unutumaz anlarında dinlediğini söyledii şarkılarla ilgileniyorsanız, bu şarkılar onunparlayan bir yıldız olarak değil de bir insan olarak sahip olduğu derinliğini ve ilgiyi ortaya koyuyor.


1. Kim Yeon-woo "If You Are Like Me"

Lee’nin tavsiye ettiği ve bu günlerde sıkça dinlediğini söylediği ilk şarkı MBC kanalındaki “"I'm a Singer (Ben bir Şarkıcıyım)"yarışmasındaki Kim Yeon-woo’nun yeniden seslendirdiği orjinali Kim Jang-hoon'a ait olan "If You Are Like Me" adlı şarkı. “Bir şarkıyı ondan bıkıp sıkılana kadar tekrar tekrar dinleme huyum vardır ve şu anda bu şarkıya takmış durumdayım. Aslında Kim Yeon-woo’nu bu şarkıyı programda söylerken görme fırsatım olmadı, çünkü o zaman 'City Hunter’ı çekiyorduk. Ama radyoda çalmaya başladığı zaman arabayla bir yere gidiyordum. Ve sanki radyoda birsinin hikayesinin anlatılmasını dinliyormuşçasına sesinin ne kadar temiz ve rahat olduğunu düşündüm. Ayrıca şarkıyı dinlerken söylemesi kolay gibi gelebilir, ancak kendiniz söylemeyi denerseniz aslında hiç de sölenmesi kolay bir şarkı olamdığını farkedersiniz. Kim Yeon-woo’nun "I'm a Singer" yarışmasında seslendirdiği "If You Are Like Me" adlı parça onun yaptığı normal müzik stilinden belki de müzikten en uzak olan şarkıdır. Buna rağmen bu şarkı seyirci ilk kez bu şarkıda onu şarkı söylerken damarlarının çıktığını görmüştür.

2. Insooni "Goose's Dream"
Kablolu müzik kanalı Mnet'nin "Yoon Do-hyun's MUST" adlı programı yakın zamanlarda ‘Mutsuz olduğunuzda sizi en çok neşelendiren şarkı’ adlı bir araştırma yaptı ve Insooni'nin "Goose's Dream" adlı şarkısı birinci sırayı aldı. Şarkı muhtemelen Lee Min-ho için de aynı özelliği taşıyor. “ Koleje hazırlanırken oyunculuk dersleri almaya başladım. Ve kendini yeni bir şeye hazırlamak eğlenceli olabilir, ama o zaman somut olmayan stres şekilleri ile boğuşuyordum:kariyerime gerektiğmi gibi kendimi hazırlıyor muydum ya da bunun için çok mu geç kalmıştım. İnsanlar pişmanlıkla bana ‘Eğer senin yerinde olsaydım sanırım yeniden okula gidebilseydim derslerimde başarılı olabilirdim’ dediklerinde neden diğer herkes gibi okuldaki günlerimin tadını çıkaramıyorum diye kendime de soruyordum. Her şeye rağmen bu şarkıdan çok cesaret aldığımı ve yoluma devam edebildiğimi hayal meyal hatırlıyorum. Bu siz hayallerini gerçekleştiren ve kolej sınavlarına girmeye hazırlanan sizlerle birlikte dinlemek istiyorum.”

3. 2NE1 "2NE1 1st Mini Album"
2NE1’nin "I Don't Care" adlı şarkısı, Min-ho’nun aklında hiçbir dert olmadan başını alıp bir yerlere çekip gitmek istediği zaman seçtiği şarkı. “Sıcak yaz zamanında geziye çıkmak istediğimi düşündüğüm her zaman bu şarkıyı dinlerim. Çekim için yola çıktığımda ya da trafikte sıkışıp kaldığım zaman bu şarkıyı her dinlediğimde sanki bir geziye çıkmış gibi hissediyorum. Halkın 2NE1 grubu hakkında düşündüğü imaj ‘dayanıklılık’tı; ‘Fire’daki imajlarına daha yakın, ama "I Don't Care" onların yıldızlar arasına koyan şarkıdır. Yoğun ve akrobasi benzeri kareografidense birisinin mutlu mırıldanması ve omuzlarının inip kalkması ile daha iyi olan bir sayı. Daha sonra şarkının reggae nmix versiyonu da çıktı ama şarkının da gösterdiği gibi şarkı kişinin şarkıyı iyi söylemesinden daha çok insanın keyfine bakması ile ilgili.

4. Glen Hansard, Marketa Irglova "Once OST"

bu güzel film ve müziği duyguları zorlamaktansa beni doğal ve hoş bir şekilde etkiedi. Aynı bu filmde hissettiğim bir şey varmış gibi, sanırım herkes farklı film ve müziklerde farklı şeyler hissediyordur. Tavsiye ettiği dördüncü film “Once” fiminden "Falling Slowly". Bir süre akustik gitar çalmayı bilenler ya da öğrenmek isteyenler bu şarkıyı çalmış ya da bu şarkıyla prataik yapmıştır. Filmin başarısı sayesinde bu şarkının bu kadar popüler olduğunu söyleyebiliriz ama "Falling Slowly" parçasının akustik girişi filmi izlemeyenler için bile tanıdık bir ezgi oldu. Bunun sayesinde filmin ana karakterleri Glen Hansard and Marketa Irglova'nin folk ikilisi Swell Seasondünyaca tanındı.

5. Lee Min-ho "My Everything
Son şarkı Lee Min-ho’nun kendisinin seslendirdiği "My Everything." ‘My Everything’ şarkısı ‘Boys Over Flowers' dizisnin özel baskı soundtrack’inde yer alıyordu. Ben şarkı söylemek açsından gerçek şarkıcılara yaklaşamam bile, ama şarkıyı dizinin aldığı büyük sevgiye olan minnettarlığımı ifade etmek için söyledim. Bir şarkının solistinin ben olacağı aklımın ucundan bile geçmezdi, bu yüzden ilk defa birine şarkı söyleyeceğimi düşünerek gerçekten çok sıkı ve yoğun hazırlık ve pratik yaptım. Ayrıca bir keresinde şarkıyı söylerken seyircilerden birinin benimle birlikte şarkıyı söylediğini gördüğümde çok duygulandığımı hatırlıyorum. Sanırım bu aslında sıkça dinlediğim bir şarkı değil, ama her zaman müzzik listemde (playlist) bulunur.” Lee Min-ho’nun düşük ama hafif kısık ses kaydı şarkıda gerçekten göze çarpıyor, ama 'Boys Over Flowers'tan beş yıl sonrasını anlatan müzik videosu da popülerdi.

Çeviri Arzu Akoğlu Çok Çok teşekkürler Arzu harika çevirin için
 
_______________________________________________________

[Resim: 4sGRCjk.gif?1]
(Bu Mesaj 02-04-2013 03:18 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : rabiyeBYX.)
09-27-2011 12:18 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
eLf.Minho Çevrimdışı
Minoz Fan

Mesajlar: 152
Üyelik Tarihi: Apr 2011
Rep Puanı: 4
Mesaj: #2
RE: Lee Min Ho'nun seçtiği şarkılar <3
 
Çeviri için teşekkürler :) biz de hemen playlistlerimize alalım:D
 
_______________________________________________________

[Resim: 16161.gif]
09-27-2011 12:56 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
leehyunsang Çevrimdışı
Adminoz
*******

Mesajlar: 271
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Rep Puanı: 42
Mesaj: #3
RE: Lee Min Ho'nun seçtiği şarkılar <3
 
Once OST zaten uzun yıllardır kalbimde taht kurmuştu ama bir de I Don't Care'i gördüm ya orada kulağına sağlık minnoşum! :)

Çevirenin elleri dert görmesin sen de sağol Besramm :)
 
_______________________________________________________

[Resim: BbbOTq8CMAA_nzV.jpg]
09-27-2011 01:56 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
şuleeminho Çevrimdışı
Adminoz
*******

Mesajlar: 3,615
Üyelik Tarihi: Feb 2011
Rep Puanı: 233
Mesaj: #4
RE: Lee Min Ho'nun seçtiği şarkılar <3
 
Bu çocuk çok hisli bir varlık bambaşka birşey ya 2Ne1 VAY hehe zevkli çocuk bayan gruplarından ne dinleyeceğini biliyor.

Arzu Besra ikilisi teşekkürler canlarım :D
 
_______________________________________________________

[Resim: g4tc6.gif] [Resim: g4tgs.gif]
(Bu Mesaj 09-27-2011 02:18 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : şuleeminho.)
09-27-2011 02:17 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
bal_böceği Çevrimdışı
Adminoz | Forum |
*******

Mesajlar: 8,115
Üyelik Tarihi: Jun 2011
Rep Puanı: 116
Mesaj: #5
RE: Lee Min Ho'nun seçtiği şarkılar <3
 
çeviri için teşekkürler
minhonun fikirlerini duygularını anlamamı sağladı..
 
_______________________________________________________

[Resim: tumblr_mug5f4VoJ41r9zq5ro1_250.gif]

Spoiler:
[Resim: tumblr_muim6dQbgO1s7vpl4o2_500.gif]
09-27-2011 10:11 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
besra Çevrimdışı
Adminoz
*******

Mesajlar: 3,422
Üyelik Tarihi: Feb 2011
Rep Puanı: 85
Mesaj: #6
RE: Lee Min Ho'nun seçtiği şarkılar <3
 
Rica ederim canlar Şarkı seçimleri çok güzel birde neden bu şarkıları sevdiğini söylemesi çok hoşuma gitti özellikle bu şarkı çok duygusal Insooni "Goose's Dream" bayıldım şarkıya MinHo herşekilde kaliteli müzik seçimiylede :)
 
_______________________________________________________

[Resim: 4sGRCjk.gif?1]
09-27-2011 11:56 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
Sedæ_Min Ho':) Çevrimdışı
Minoz Fan

Mesajlar: 936
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Rep Puanı: 28
Mesaj: #7
RE: Lee Min Ho'nun seçtiği şarkılar <3
 
Şarkı seçimleri her şeyinde olduğu gibi Mükkemmel.. Onu bizim için ayrıcalıklı kılanda bu olsa gerek hem duygulu , düşünceli ve zevkli..=) Süper şarkılar yaa.. Ama genelde duygusal şarkıları seçiyor. Anlamlarınıda bilmek isterdim.. Ag
Saol Besra abla ve Arzu Akoğlu..^^__^^ Süpersinizzzz...:D Ag
 
_______________________________________________________

[Resim: dwUTL.gif]
09-27-2011 05:25 PM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 
Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | Lee Min Ho Turkey | Minoz Turkey | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobil Versiyon | RSS
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]