Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Lee Min Ho, Çiçek Çocuk’tan Lider Bir Adam’a Doğru 16.01.2013 binaryy 36 30,149 Son Mesaj:07-07-2014 03:01 PM
Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yaşlandıkça daha iyi bir insan olmak isteyen adam Lee Min Ho!
Yazar Mesaj
MinozNes Çevrimdışı
Çevirmen
****

Mesajlar: 20
Üyelik Tarihi: Jul 2013
Rep Puanı: 2
Mesaj: #1
Yaşlandıkça daha iyi bir insan olmak isteyen adam Lee Min Ho!
 
facebook share twittershare
Lee Min Ho kişi çok dikkatli olmadığında, ilk görüşte aşkın göz kamaştıracak güçte olabileceğini düşünen tipte bir adamdır. Lee Min Ho’nun karakteri Kim Tan SBS draması Heirs için böyle bir aşkı gösterdi. Min Ho karakterine biraz benzediğini, aşk söz konusu olunca böyle eğimlerinin olduğunu dürüstçe kabul etti. Lee Min Ho’nun düşünceleri bir erkek tüm kalbiyle samimi bir şekilde sevdiğinde gözlerinden bunun görülebileceğiydi.
Ama bizce her şey sadece gözlerle görülmezler çünkü insanlar gösterişli olma eğilimindeler. Bizde Lee Min Ho’ya Kim Tan ile kıyaslandığında aşk hakkındaki farklı görüşlerini sorduk.
Sonunda Lee Min Ho onunla bir görüşme yapabilmemiz için bize bir şans vermeye karar verdi.
Lee Min Ho Heirs için lise öğrencisi rolünü üstlenmeden önce onun yaşında birisi için lise öğrencisini oynamanın kolay olmadığını düşündüğü için ilk başta endişeli ve gergindi. Kendi kendine bile ‘İyi olacak mıyım? ‘ diye sordu ve kendine yüksek sesle ‘İyi olacağım’ diye cevap verdi. Lee Min Ho tüm endişelerine rağmen Kim Tan rolünü başarı ile canlandırdı ve tabi ki gazeteciler başarı ile sonlanan drama hakkında onun düşüncelerini daha çok öğrenmek istiyor. Röportaj Min Ho’yu çok rahatlatan şekilde sıradan ve rahattı.
[Resim: 2013123003120415892-540x688_59_20131230070105.jpg]
S:Dramadan sonra nasılsınız?
L:Günlerdir düzenli bir şekilde uyuyamıyorum. Drama bittiğinden beri uyuyamama hastalığı yaşıyorum.
S:Neden düzenli uyuyamıyorsunuz? Dramadan sonra çok kilo verdiğiniz görülüyor.
L:Aslında nedenini ben de bilmiyorum. Yaklaşık 5 kilo verdim. Ama dramada ki rolümü oynarken doğal olarak kilo verme eğilimindeydim.
S:Populer dramaya seyircilerin tepkisi nedeniyle Heirs erkeklerin dramada ki karakterler gibi algılanılması gerektiği gibi bir etki bıraktı. Siz ne düşünüyorsunuz?
L:İlk etapta, dramada ki rol için seçileceğimi biliyordum (güler). Yinede drama şimdi bitti ve sık sık Kim Tan karakteri hakkında düşünüyorum ve o çok gerçekti. Kim Tan’ın dramada ki kız arkadaşı için söylediği ‘Sadece düz devam edelim…Şuandan itibaren seni seviyorum .’ gibi tüm sözleri çok gerçekti. Ama gerçekte erkekler için böyle düşünceleri kız arkadaşlarına göstermeleri gerçekten zor olabilir. Ama bunun hakkında düşündüğümüzde birbirini çok seven saf aşıklar birbirlerine böyle kelimeler vurgulamalılar.
S: Aslında Eun Sang için aşkını gösteren karakterin güzel ama tutkulu bir şekilde abisini sevmesi biraz farklı olduğunu düşünmüyor musun?
L:Ah! Söz konusu abime davranmak olunca bu kesinlikle benim tarzım değil. (Güler) Ama gerçekten sevdiğim bir abim varsa belki bu şekilde davranabilirim. Dramada abimi oynayan Choi Jin Hyuk’a arkadan sarılma verdiğimde bu biraz şaşırtıcıydı. Bu sahneyi çekerken tam istenilen gibi olmadığı için tekrar tekrar çekmek zorunda kaldık.O zamandan beri sarılmak alışılmış oldu.
S:Drama başarılı bir şekilde sonlanmasına rağmen ilk başta endişelenilen bir durum vardı. Heirs’te ki rolün BOF’taki Gu Jun Pyo rolüne neredeyse benzerdi. Buna rağmen neden bu rolü aldınız? Ne düşündünüz?
L:Heirs’in yazarı Kim Eun Sook bana zengin bir lise öğrencisini oynayacağımı söyledi. Böyle bir rolü Boys Over Flowers ta Gu jun Pyo olarak çoktan oynadığımı düşündüm. Ama daha sonra Kim Eun Sook’un iyi bir yazar olduğuna inandım ve iyi olduğunu düşündüğüm projeye başladım. Geçen yıl her projeyi kabul etmemem gerektiğini düşünüyordum. Ama bu değişti. 30 yaşıma gelmeden önce daha çok projede oynamayı istediğimi fark ettim. 20li yaşlarım bitmeden başka bir yönümle başka bir lise öğrencisini göstermenin kötü bir fikir olmayacağını düşündüm. Bence zaman geçiyor ve geri getiremezsin. Bu işi seviyorum. Bu projede daha çok yeteneğimi gösterebileceğime inandım ve daha çok öğrenmek istedim. Bu proje için çok efor harcadım ve bu projede olmaktan hiç pişmanlık duymadım. Bu arada zengin birini oynamak benim için alışılmadık bir şey değil. Zengin birini oynamak çok havalı çünkü çok paraya sahip oluyorsun (güler).
S:O zaman Kim Tan Eun Sang’ın 50.000 won’u ödünç almasını tercih ederdi öyle mi?
L:Tabiki (güler).
[Resim: 2013123003122859277-540x687_59_20131230070105.jpg]

Yazar Kim Eun Sook ünlü Kim Tan karakterini ortaya çıkardı. Kim Tan karakteri ile hangi yönden benzediğini düşünüyorsunuz?
L: (Düşünüyor) Düşünmek için biraz zaman verebilir misiniz ? (Güler) Belki rekabetler…
S: ‘I need romance’ yazarı Jung Hyun Jung sizin oyunculuk yeteneğiniz hakkında bir tweet gönderdi ve seni övdü. Sizin çok iyi oynadığınızı ve karakterinizdeki derin üzüntüleri çok iyi vurguladığınızı ve oynarken hiç gergin görünmediğinizi söyledi. Kim Tan olarak derin duygular ve keder gösterdiniz.
L: Kim Tan yaşaması için Amerika’ya gönderildiğinde derin acılar ve duyguları vardı. Gamsız adam gibi yaşamasına rağmen aslında derin acıları vardı. Kore’ye gittiğinde acılarının azalacağını düşündü ama hala birçok problemi vardı. Gerçekte benim lise hayatım Kim Tan’ınkiyle neredeyse aynıydı. Eğlenceli olduğu kadar benim de problemlerim vardı. Bu yüzden bu rolü oynarken eğlendim.Benim için bir avantajdı. Ama sonunda bence Kim Tan’ın esas duygu ve düşünceleri kaçırılmamalı.
S: Dramada yaşadığın en eğlenceli an hangisiydi ?
L:Dramaya başlamadan önce sörf çalışmalarına başladığım andı. Çünkü yüzmeyi çok sevmiyorum bu yüzden sörf yapmaktan gerçekten zevk aldım. Her gün sabahtan sahne için mükemmel bir çekim alana kadar pratik yapıyorduk.27 yıl boyunca hiç sörf deneyimim olmamıştı. Sanırım bu zamanlar sörfü denemek için iyi bir şanstı benim için.
S: Şimdi oldukça iyi misin?
L:Şöyle böyle. Hala çok iyi değilim. Hala pratik yapıyorum. Şimdi farklı çünkü Amerika’da Kaliforniya ‘daki Huntington sahilinde pratik yapıyordum. Dalgalar farklı. Çamaşır makinesindeki dalgalar gibi muhtşemdi.Kore’ye geri geldiğimizde Yangyang sahilinde pratik yapıyorum.
S:Gelecekaksiyon filmin Gangnam Blue çekimleri hala bitmedi.Onun için hazırlanıyor musun?
L:Mart 2014’te çekimlere başlayacağız bu yüzden hazırlık için aksiyon okuluna gideceğim.Yönetmen Yooha bu eylem üçlemesinin son parçasını çok iyi çekmek istiyor bu yüzden yüzümü yaralamadığım sürece çok iyi şekilde hazırlanmak istiyorum.
S: Heirs’ten sonra ki önemli değişmeler nelerdir ?
L:Bir şekilde yeniden sevmeyi denemeyi düşündüm.Kim Tan’ın sahip olduğu türden bir aşka sahip olmak istesem bile nasıl belirtmem gerektiğini bilmiyorum. Yinede drama için çalışırken fark ettim ‘ Oh Bu nasıl bir aşk’. Bizim yazar Eun Sook benden güçlü duygular vurgulamamı istedi. Bu saf ve gerçek aşkı… Herkes bu tür bir aşkın hayalini kurar.Bu tür bir durum kişiyi gergin yapar ama aşka böyle bakmaya devam ederseniz geçmesine izin vermek istemezsiniz. Yaşlandıkça neden bu şansı almayayım diye düşünüyorum.
S:Öyleyse şuan birisine aşık mısınız ?
L: Hiç kimse. Hayır.Kesinlikle eminim. Belki 35 yaşlarındayken evlenmek ve Kim Tan’ınki gibi bir aşka sahip olmak istiyorum. Bence bunu başarabilmek için daha çok insanla karşılaşmalıyım.
S:Aşık olmak mı istiyorsunuz?
L:İlk görüşte aşkı deneyimlemek istiyorum. Eğer o insanı bulursam o zaman aşık olmak istiyorum. Açıkçası seni seviyorum diyemesem bile (güler) ne kadar hissettiğimi gösterebilirim gibi gözüküyor. Aslında önceleri utangaçlıktan duygularımı kolayca gösteremiyordum ve üstelik hayranlarıma onları ne kadar sevdiğimi de vurgulayamıyordum. Bu ana kadar hala duygularımı nasıl ifade etmem gerektiği ile ilgili yollar arıyorum. Aslında geçmişte her gün bir çok hikaye duydum ve bundan kaçınmaya çalıştım. Ama şimdi duygularımı ve hislerimi açıkça gösterebiliyorum.
[Resim: 2013123003124911031-540x360_59_20131230070105.jpg]
S:O zaman içki toplantısındaymışız gibi bir konuşmaya başlayacağım (güler).
L:Doğru.Aslında şampanya , şarap ya da bira gibi çok fazla alkol içemiyorum.İki ya da üç bardak beni çakırkeyif yapmak için yeterli.
S: Eğer içki toplantısındaysak bir soru cevaplanmalı Lee Min Ho için bir yıldız olarak tacın ağırlığı nedir?
L:Ne zaman hayranlarımla karşılaşsam benim için unutulmaz olan ‘Bu drama eserini bize getirdiğiniz için çok teşekkür ederiz’ gibi sözler duyuyorum. Önceden City Hunter’ı çekerken bazı rollerin bazı gerçek insanların deneyimlerine ne kadar benzediği hakkında bir çok şey fark ettim. Özellikle Faith’i tamamladığım zaman karakterimi seven bir çok insan gördüm. Bu yüzden bence ben bir aktör olarak sadece oynamak ve ya insanları eğlendirmek değil oynadığım rollerle bir oyuncu olarak insanlara umut ve cesaret vermek. Bazı şeyler yaşla birlikte daha iyi olur. 20li yaşlarda çılgını olduğunuz şeyler birkaç yıl sonra daha az ilginç ve ya eğlenceli hale gelebilir. Benim için oyuncu olarak tacın ağırlığı mı? Günlük hayatını basitçe ve özgürce yaşamak ama daima diğer insanların hayatını nasıl etkilediğini düşünmektir.
S:Yılbaşı bitti. Yılbaşı tatilinde neler yaptın ?
L:Zamanımın çoğunu ablamla ve birkaç arkadaşımla konuşarak geçirdim. Üstelik eskiyi yakalamak için yakın olduğum ortaokul sınıf arkadaşlarımı aradım. Bugünlerde benim duygusal durumum oldukça stresliydi. Bu yüzden kendime sürekli ‘Fighting’ demek ve 6 ya da 7 ay dinlenmek istiyorum.
S: Sessiz bir tipten daha fazlasısın değil mi?
L:Evet öyleyim ama yılın bazı zamanları heyecan ya da aksiyon istediğim günler var. Bu yüzden genelde sakin ve sessiz kalamıyorum.
S:Orta okuldayken bütün arkadaşların erkek miydi ?
L:Evet. Kızlar hiç yakın arkadaşım olmadı çünkü yakın kız arkadaş gibi bir şeyin olabileceğini düşünmüyorum. Daima onu sevmeye başlamak gibi bir eğilim olacak ve arkadaşlığınızın bitmesiyle sonlanacak. Son Ye Jin noona gibi sadece senede birkaç kez iletişim kuruyoruz.
S: Heirs dramasında senin ve Park Shin Hye arasındaki aşk kimyası çok iyiydi. Nasıl çıktığınıza dair söylenti ortaya çıkmadı ?
L:Samimi öpüşme sahnemizden sonra söylentiler duyduk ama ilişkimiz hakkında değildi. ‘Öpüşme sahnesinde hiç bir şey yok ‘ gibi söylentilerdi ve biz sadece böyleydik ‘NE!’ ( güler)
S: Etraftaki söylentiler Park Shin Hye ve senin arandaki kimyanın çok iyi olduğuydu. Ama Kim Tan etrafındaki diğer insanlarla da böyle bir kimya oluşturabilir. Annesi ve abisiyle olduğu gibi. En iyi kimyayı kiminle kurduğunu düşünüyorsun?
[Resim: 2013123004370314320-540x810_59_20131230070105.jpg]
L:Seong Ryung Anne! Bence birlikte en iyi biz görünüyorduk. Kim Tan ve annesi arasındaki sevgi çok güzeldi. Neredeyse Kim Hee Sun noona nın sahip olduğu kimya ile onun kimyasını karşılaştırabilirim. Demek istediğim bebek gibi çift? Bir erkek yaşlandıkça bir kadın bebk gibi özelliklere ve karaktere sahip oldukça daha çekici olur. Bende böyle birine sahip olmak istiyorum. (Güler)
S:Şimdiyle karşılaştırıldığında amatör olduğun BOF’ta ki rol deneyiminle farklılıklar nasıl?
L:Tabiki birkaç farklılıklar var. BOF’ta sadece dördümüz olduğundan sadece ortak arkadaşmışız gibi hissettik ve çok rahattık. Şimdi olgunlaştım biraz farklı hissettiriyor ama hala ilişkimizi daha iyi hale getiren o ruh haline minettarım.
S:Sanat edebiyatı derslerini artık almadığınızı duyduk. Bu doğru mu?
L: Evet bence o en son şey olmalı.Gerçekten.Tabi üniforma giymeye ihtiyaç duyduğumu hissettiğim zaman hariç.
S:Kim Woo Bin ile çalışmayı nasıl buluyorsun?
L:İlk başta okulun en güçlü iki erkeği olarak yüz yüze kalmamız gereken bir sahne vardı. Yoğun göz teması kurmak zorundaydık ve o zaman Eun Sang ile aşk üçgeninin çok iyi olacağını düşündüm.Kim Woo Bin enerji ve çekicilik taşıyordu.
S:Çin’de ki popülaritenizin çok yüksek olduğu inkar edilemez. Denizaşırı çalışmak gibi hiç planınız yok mu?
L:İlk başta Kore’de ki aktivitelere odaklanmak istiyorum.Nihayetinde Koreliyim.Denizaşırı ülkelerden çok fazla sevgi alıyorum bu yüzden yerel çalışmalarımdan sonra kesinlikle Kore dışında çalışmayı daha çok düşünüyorum.
S:Son olarak Lee Min Ho için oyunculuğu nasıl düşünüyorsun?
L:Hala güvenim üzerine çalışıyorum. 20li yaşlarım sonlandığında oyunculuk sanatının dönemlerinde yani şeyler yapmak istiyorum.Bence 20li yaşlardaki her oyuncu hala özgüvenini tamamlama sürecindedir.

Çeviri:MinozNes
Kaynak:Ziyaretçilerin Bağlantıları Görebilmesi İçin Foruma Üye Olmaları Gerekiyor.
Sayfalara ve sitelere alıntı yapmak isteyenler çeviren kişinin adını belirtip MinozTurkey'den alıntıdır diye belirtmeleri gerekir.
 
(Bu Mesaj 01-15-2014 12:37 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : rabiyeBYX.)
01-14-2014 11:48 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
_nhnlmh_ Çevrimdışı
Minoz Fan

Mesajlar: 2,115
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Rep Puanı: 267
Mesaj: #2
Yaşlandıkça daha iyi bir insan olmak isteyen adam Lee Min Ho!
 
Her sohbette hayranlarına olan ilgisini vurguluyor.mükemmel bi insansın lee min ho.. Çeviri için teşekkürler :)
 
_______________________________________________________

Seni bir an bile olsa görebilmek için her şeyimi verebileceğimi bilerek yaşa...Bütün bunlar senin için..

LEE MIN HO

[Resim: sayyes.jpg]
01-15-2014 12:12 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
derya_doan Çevrimdışı
Minoz Fan

Mesajlar: 359
Üyelik Tarihi: Nov 2013
Rep Puanı: 5
Mesaj: #3
RE: Yaşlandıkça daha iyi bir insan olmak isteyen adam Lee Min Ho!
 
Oyyy bayildim bu roportaja harika..off ya gercek dusuncelerini ogrennek cok eglenceli
 
01-15-2014 12:29 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
noya Çevrimdışı
Minoz Fan

Mesajlar: 69
Üyelik Tarihi: Apr 2013
Rep Puanı: 38
Mesaj: #4
RE: Yaşlandıkça daha iyi bir insan olmak isteyen adam Lee Min Ho!
 
çeviri için teşekkürler :-) hayatında kimse yok ne güzel :-)
 
01-15-2014 12:29 AM
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
heyyo Çevrimdışı
Minoz Fan

Mesajlar: 460
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Rep Puanı: 17
Mesaj: #5
Yaşlandıkça daha iyi bir insan olmak isteyen adam Lee Min Ho!
 
çeviri için teşekkürler ..çok sempatik konuşmuş yinnee^^
 
_______________________________________________________

[img]Ziyaretçilerin Bağlantıları Görebilmesi İçin Foruma Üye Olmaları Gerekiyor.[/img]
01-15-2014 12:41 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
derya_doan Çevrimdışı
Minoz Fan

Mesajlar: 359
Üyelik Tarihi: Nov 2013
Rep Puanı: 5
Mesaj: #6
RE: Yaşlandıkça daha iyi bir insan olmak isteyen adam Lee Min Ho!
 
Kizlar hayatinda tabiki birileti olcak simdi olmazsa ilerde onemli olan onu boylede sevmekbdegilmi
 
01-15-2014 12:46 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
besra Çevrimdışı
Adminoz
*******

Mesajlar: 3,422
Üyelik Tarihi: Feb 2011
Rep Puanı: 85
Mesaj: #7
RE: Yaşlandıkça daha iyi bir insan olmak isteyen adam Lee Min Ho!
 
Her Zaman ki gibi cok guzel bir roportaj vermis minhomuz cok olgun cevaplar yerinde tespitler ask hakkinda yorum yapmayacagim her yil dusunceleri degisiyor canim ellerine saglik
 
_______________________________________________________

[Resim: 4sGRCjk.gif?1]
01-15-2014 12:59 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 
Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | Lee Min Ho Turkey | Minoz Turkey | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobil Versiyon | RSS
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]