Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  XingKong Star TV'de Yayınlanan Minho ve Kim Joon Röportajı mutlu çiğdem 0 1,379 Son Mesaj:12-12-2020 11:13 PM
  XingKong Star Tv'de Lee Min Ho&Kim Joon Röportajı (eski röportaj) asleem 6 7,650 Son Mesaj:08-26-2014 08:52 PM
  SportsSeoul Ropörtajı 20/06/2014 leylamira 15 11,251 Son Mesaj:07-07-2014 02:52 PM
  Lee Min Ho KNTV Ropörtajı leylamira 7 9,005 Son Mesaj:07-07-2014 02:43 PM
  Lee Min Ho-KNTV Röportajı asleem 16 12,677 Son Mesaj:07-07-2014 02:37 PM
Cevapla 
 
Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lee Min Ho Esquire 19.08.2021 Röportajı
Yazar Mesaj
mutlu çiğdem Çevrimdışı
Adminoz | Forum |
*******

Mesajlar: 4,800
Üyelik Tarihi: Mar 2012
Rep Puanı: 193
Mesaj: #1
Lee Min Ho Esquire 19.08.2021 Röportajı
 
facebook share twittershare

Boys Over Flowers'dan Pachinko'ya Lee Min Ho Kronolojisi Lee Minho'nun söylemeyip şimdi göstermek istediği şeyler-Orada değilim.

Ziyaretçilerin Bağlantıları Görebilmesi İçin Foruma Üye Olmaları Gerekiyor.

Q: Hiç bir garantiniz olmadan MBC'nin DMZ belgeselinde yer aldınız. Sanırım bu hareketinizi şimdi anlıyorum. Belki de Lee Min Ho yeni bir şeyler denemek ve olasılıkları test etmek istemiştir.
A : Öyle bir şey olduğunu sanmıyorum.
Q : Ah değil mi? (Gülüyor)
A :O zamanlar kişisel olarak belgeselleri çok severdim ve bu yüzden iyi bir proje olursa kesinlikle katılmak isterim diye düşündüm. Ne yazık ki belgesel ekibinin bütçesi yoktu bu yüzden hiç bir garantisi olmadan yapıldı. Şimdi hala aynı etrafımda sadece iyi insanlar var ve ben 10 yılı aşkın süredir sahalarda olduğum için bir şeyler üzerinde çalışma fırsatım oldu. Bu yüzden kişisel olarak kendimi bununla tatmin ediyorum. Yeni bir şeyler yapacağımı ve ilerleyeceğimi sanmıyorum.

Ziyaretçilerin Bağlantıları Görebilmesi İçin Foruma Üye Olmaları Gerekiyor.

Q :Yeni bir şey denemek için bir zorlama yok mu?
A:Her zaman işimde bir oyuncu olarak yeni ve farklı bir şeyler bulmak için zorunlu hissediyordum. Aksine diğer alanlarda tam ters yönde ilerliyor gibi görünüyor.
Q: Sanırım "Pachinko" dizisinde Goo Han -Soo rolünü seçme sebebinin de bu yönde olduğunu duydum.
A:30'lu yaşlarımın ortalarına geldiğimde gerçeğin peşinde olduğumu düşünüyorum. Aksi taktirde aynı düşüncede olmam daha da zorlaşırdı. Senaryo okuduğumda ortaya çıkan kriterlerle birlikte ne yapmam gerekiyorsa onu yapıyordum. Bu yüzden bunun için endişelendiğim bir anda seçmelere katıldım ve senaryoyu okuduğumda ikna oldum. Eğer bu bir işse gerçekten deneyebilirim. Bunu denemek istiyorum. Bence seçmeler iyi gitti.
Q: Bence Minho gibi bir aktörün seçmelere katılması baskı yapmış olmalı
A: Her şeyden önce o zaman bunu düşünmedim. Seçmelere giderken arabada bu düşünce aniden aklıma geldi. "Hayır bir dakika bekle bu seçmelere gider ve başarısız olursam söylentiler olacak mı? Yönetmen bunu yanlış anlar mı?" (Gülüyor) Bu karmaşık bir duyguydu senaryoyu okuduğumda içimde bir şeyler oldu. Kore'ye yabancı insanların gözünden bakmanın yeni bir şey olacağını düşündüm. Ülkemizin tarihini yabancı sermaye ile böyle bir maliyetle filme almak açısından bunu yapmalıydım öyle hissettim.

Ziyaretçilerin Bağlantıları Görebilmesi İçin Foruma Üye Olmaları Gerekiyor.

Q: Daha ziyade orijinal roman verdiği mesaj açısından dünya çapında ilgi gören bir eser olduğundan sizin için daha külfetli olabilir mi? (Pachinko Japonya sömürge döneminde Japonya'ya taşınan atalarının soyundan gelip Japonya da yaşayan Korelilerin yaşadıkları ayrımcılığı ele alan bir eserdir.)
A: Daha önce çekilen video röportajımda ne gerekiyorsa yaparım demiştim. Bir işin içine girdikten sonra başka bir şeyin önemi kalmıyor. Ne kadar zorlansam da yapmak zorunda olduğumu düşünüyorum.
Q: Geçmişte çok fazla kötü adam rollerinde oynamadınız Legend of the Blue Sea'de Heo Jin Jae bir dolandırıcıydı ancak Robin Hood gibi bir imajı vardı. Gangnam 1970 filminde ise Jong Dae ailesine düşkün olan sıcak kanlı ve yürekli anti bir kahramandı
A: Evet 10 yılı aşkın bir süredir iyi görünen karakterleri oynadığıma göre kötü bir karakteri oynayan bir role ilgi duymamın zamanının geldiğini düşünüyorum. Seyrettiğim filimler de kötü adamları daha çekici buluyorum eğer oynayacağım kötü karakter anlamlı bir rolse her zaman yapmak isterim neden olduğunu bilmiyorum ama birlikte çalıştığım insanlar kötü karakter ve katil rollerinin bana daha çok yakışacağını söylüyorlar.
Q: Biliyor musun Jong Dae bordo deri ceketiyle motosikletini sürerek "Gidebileceğim sürece burası benim toprağım olacak" diye bağrırken o karakterin bu kaosta çıldırması nasıl olurdu diye düşünmeme neden olan bir yönü vardı.
A: Doğru Jong Dae'yi bu kadar çılgın biri olarak tanımladığımı sanmıyorum. O zaman bile kendimi en üst düzeyde ifade ettim ama bundan daha sorumlu bir şey vardı. Aslında Lee Min Ho 20 li yaşlarında çok fazla sorumluluk duygusuyla yaşadı ve bence filimde Jong Dae karakterinin de bu tür bir sorumluluğu vardı. Tekrar Jongdae'yi oynayacak olsaydım sanırım o andan itibaren çılgın biri gibi davranmaya başlardım. Lee Min Ho şimdi kendini ifade ederse sorumluluktan kurtulup kötülüğe yol açan bir film çekebilir gibi görünüyor.

Ziyaretçilerin Bağlantıları Görebilmesi İçin Foruma Üye Olmaları Gerekiyor.

Q: Aslında Pacinko'nun romanını okumadığım için üzgünüm röportajda dizi hakkında konuşmaman gerektiğini duydum. Peki Hansoo karakteri nasıl bir karakter söylenenlere göre kötü yada iyi bir karakter arasında belirsiz bir çizgide gözüküyor.
A: Go Hansoo herkesin kötü sandığı biri kötü olduğu halde insanlar gözlerini ondan alamıyor. Her ne kadar kötü olsa da koşullara bakıldığında niye kötü olduğunu anlayabiliyorum.
Q: Soruları nasıl yanlışlıkla mükemmel bir şekilde birleştirebildin? Yani Pachinko'da ki Minho çok mu bekleniyor?
A: Ha Ha Ha
Q: Önceki diziniz The King Eternal Monarch 'da Lee Gon hakkında yapılan röportaj da etkileyiciydi "Beyaz ata binen bir prens varsa sonuna kadar giderim" demiştiniz.
A: Aslında Boys Over Flowers'dan evvel hep fakir bir rolde oynadım. İlk kez BOF da zengin bir adamı oynuyordum ama bu benim yaptığım bir seçim değildi o zamanlar çaresizdim ve başrol olabilmek için bir şansım olmasını istedim seçmelere katıldım ve geçtim. The Heirs dizisini de çekince zengin adam görüntüsü ikiye katlandı.

Ziyaretçilerin Bağlantıları Görebilmesi İçin Foruma Üye Olmaları Gerekiyor.

Q: O zaman fırsatları kovalıyordun ve bu fırsatların tümü zengin adam görüntülerine mi dönüştü?
A: Evet dürüst olmak gerekirse Boys Over Flowers için bile benim için kötü bir görüntü olduğunu düşündüm. Çünkü gerçekten iyi yaşamıyordum. Nasıl bir chaebol olarak görüneceğimi ve yemek çubuklarını nasıl kullanacağımı düşündüğümü hatırlıyorum. Herkes bu tür bir imaja sahip olmaz 10 yıl bu imajla yaşadıktan sonra gitmesine izin vermemin iyi olacağına karar verdim o zamanlar karşıma The King Eternal Monarch çıkınca Beyaz atlı prens rolüyle mezun olmayı düşündüm.
Q: Mezun? Lee Min Ho artık böyle rollerde yer almayacak mı?
A: 20'li ve 30'lu yaşlarımda böyle rollerde oynadım 30'lu ve 40'lı yaşların sonlarında bile bir peri masalı veya aşk hikayesi anlatabilirsin ama daha farklı olur. O yaş gurubuna uygun ister çaresiz bir aşk ister birinin acısını iyileştiren bir aşk olsun daha gerçekçi olacaktır. Kadın karakterin başı belaya girdiğinde ortaya çıkıp onu kurtaracak bir kahramanın hikayesi yok artık. Çünkü ana karakterler yaşlandıklarında böyle bir krizle pek karşılaşmıyorlar. Ha Ha Ha (Güler) ve bu günlerde kadınlarda erkeklere yardım ediyor. Aşktan bahsetsek bile bence bu böylece sürüp gider.
Q: Bu fotoğrafları Louis Vuitton saat ve mücevher elçisi olarak ilk kez mi çekildiniz?
A: Evet reklam çekimleri yapmıştım ama bu benim ilk dergi fotoğraf çekimim
Q: Nasıldı?
A: Bence kötü değildi aslında elçi olmadan evvel biraz endişeliydim. Louis Vuitton bu günlerde çok moda ve duygulu bir havası var acaba benimle eşleşebilir mi diye endişeliydim ama kıyafetleri ve saati denediğimde ruh halime uygun olduğunu düşündüm.
Q: Bende bunun için endişeleniyorum uymayan bir şey olur mu diye merak ediyorum.
A: Olabilir uymayacak korkusu gibi bir şey değil bu 10 yılı aşkın süredir çalıştığım için nasıl göründüğümle ilgili net bir fikrim var bu noktaya kadar tamam bundan sonrasında çok şeye ihtiyacım var bu gerçekçi düşünmekle ilgili şimdi yapmaya çalışmasam bile bunu kendi başıma çözebilirmişim gibi geliyor.
Q: Sanırım bugün bayağı zor geçti üzerinde bir sürü kıyafet denedin bir ara hareketsiz durduğunu ve gözlerini nazikçe kapattığını gördüm.
A: Düşündüğümden daha uzun sürdü bir veya beş kare çekerken dönüm noktası oldu. Bence odan sonra da yine de iyiydi.
Q: Fotoğraf çekiminden sonra ki video röportajında şu an aklınıza gelen bir şarkı var mı? diye sorulduğunda Michael Buble'ın "Home" şarkısından bahsettiniz bir an için o melodi aklımdan geçiyor ve gerçekten eve gitmek istiyorum
A: (Gülüşmeler) (Kolları yukarda mırıldanırken) -Eve gitmeme izin ver
Q: Eve gittiğinde ne yaparsın?
A: Bugün mü? Şimdi gitsek akşam yemeği yeriz sonra bugünkü olimpiyat oyunlarının nasıl geçtiğine bakarız bir süre oyun oynadıktan sonra tekrar filme almam gereken bazı şeyler var bunun için sanırım ilgili materyallere bakarım sonra sabah olur.
Q: Peki ya Leeminho film Lee Min Ho'nun youtube kanalı?
A: Doğru

Ziyaretçilerin Bağlantıları Görebilmesi İçin Foruma Üye Olmaları Gerekiyor.

Q: Videolarınızı kendinizin hazırladığınızı duydum aslında düzenlemelerini Minho'nun yaptığını duyunca şaşırdım video düzenlemek bilmeyenler için oldukça yorucu zaman ve sabır isteyen bir iştir.
A: Sette çekim yaparken oh bunu kullanmam lazım diyorum ama sonuca bakınca istemediğim kesintiler görüyorum onun için bir şeyi kaçırmamak için sürekli izliyorum. Ayrıca yardım edenlerin anlaması için onları düzenlemem gerekiyor yüz kere söylemek yerine yaparak anlatıyorum sanırım kişiliğim böyle sözlerle açıklamak ve ikna etmek yerine göstererek işte böyle demek daha rahattır.
Q: Düzenlemeden başka biri sorumlu olsaydı yararlanılabilecek pek çok görüntü vardı. Yorgun olduğunuz için bir restoranda otururken gözlerinizin kapanması ya da gece yürüyüş yaparken bir köpek havladığında ürkmeniz gibi
A: Doğru ama kendi tarzıma bağlı kalan tek kişi ben değilim öncelikle editörlerimden kendilerine göre düzenlemelerini rica ediyorum .Kullanmak istediğim şeyleri de kendi başıma düzenleyip editliyorum. Bu yüzden iki düzenleme arasındaki en iyi noktaları bulup birbirleriyle harmanlıyorum.
Q: Videolarda ki benzersiz ve tutarlı duyarlılığı hissedebilmenin doğrudan katılımdan kaynaklı bir avantaj olduğunu düşündüm. Özellikle ilk videoda biraz hüzün var gibi görünüyor mutlu ya da üzgün olup olmadığın belirsiz bir enerji gibi
A: Aslında duygunun iki tarafı da bir arada bulunuyor. Çalışırken güzel şeylerin yanında rahatsız edici şeylerde var Gerçekten mutlu olduğum zamanlar olurken üzüldüğüm zamanlarda oluyor. Sanırım iki duyguyu da bu şekilde seviyorum. Çünkü ben hep onların ortasında yaşıyorum.
Q: Özellikle 1. bölüm çok anlamlıydı.
A: Bu gerçekten önemli bir şey değildi ama ben anlamlı bir şekilde aldım.

Ziyaretçilerin Bağlantıları Görebilmesi İçin Foruma Üye Olmaları Gerekiyor.

Q:( Gülüşmeler)Mesajın açık olduğunu hissettim Lee Minho'nun arabadan indiği ve birer, birer merdivenleri tırmandığı bir görüntü var ve burada şimdiye kadar ki faaliyetlerle örtüşüyor ve sonunda Lee Minho sadece karanlık odada bir siluet olarak kalıyor.
A: Bilmiyorum hayranların bunu biraz daha iyi anlıyor gibi görünüyor dışarıda yıllarca biriktirdiğim görüntülerim var ama eve geldiğimde duş alıp vücudumu yıkıyorum ve gerçek benliğime dönüyorum anlatmak istediğim buydu
Q: Videoda ki ev aslında senin evin mi?
A: Evet benim evim
Q: Geçen hafta yeni bir videoyla birlikte kategoriniz üçe yükseldi. "film günlüğü" "İşbirliği günlüğü" "Marka filmi"
A: İlk başladığında 4 kategori vardı. Ben kısa film yapmak istiyordum ve yaptım. Şimdilik bilemiyorum biraz tembelim 1990'ların müzik videoları gibi kısa filmlerin duyarlılığını seviyorum bu yüzden böyle bir şey denemek istiyorum ama bu günlerde pek fırsatım yok. Dolayısıyla 10 dakikalık kısa bir filmi modern bir formata dönüştürmek ilginç olur diye düşünüyorum.
Q: Sanırım bunu ilk kez duydum. Lee Min Ho'nun özel, kısa bir film çekeceği haberini bu şekilde almış olduk.
A: Hahaha Bu kadar hevesli olamazsınız daha öncede söylediğim gibi o kadar tembelim ki ne zaman çekeceğimi bilmiyorum. Bir yıl sonra da olabilir.
Q: Her neyse Lee Min Ho film büyümeye devam ediyor.
A: Evet büyümek...Ama aslında başka bir hedefim yok nasıl büyüyebilirim. İstekler geldikçe bunu yaparsanız aslında kısa sürede çok şey yapabilirsiniz bir bakıma kişisel çalışmamın güçlü olduğunu düşünüyorum.
Q: Ayrıca çok talep var videodaki her projeye kalbinizi koymuş gibi görünüyorsunuz
A: Benim filmimde en önemli şey karakterdir çevremde ki insanların çekiciliği iyi bir yetişkin olması arkadaşımın sağlığı 10 yılı aşkın bir süredir kendi yaptıklarımızın sorumluluğunu almakla başlıyor çünkü bu duyguları hissediyorum. Yeni bir kolleksiyon çıktı yeni bir şarkı çıktı hadi birlikte yapalım böyle hissediyorum.

Ziyaretçilerin Bağlantıları Görebilmesi İçin Foruma Üye Olmaları Gerekiyor.

Q: En önemli şey karakterdir anlıyorum. Lee Min Ho İnsanlar, mutluluk aşk gibi şeylerden bahsederken alçak gönüllülükle böyle bir ifadeyi beklenmedik bir anda dile getirdiğinde beklenmedik bir titreşim olacağını düşünüyorum.
A: Bir şeylere değer vermeliyim, iyi yapmalıyım bunu kasıtlı olarak düşündüğümü hiç sanmıyorum kendimi düşünürken bile merak ediyorum neden böyleyim? Her şeyden çok oyuncu olarak mesleğimin etkisi olmuş olmalı Özgünlük bir karakteri ve duyguyu ifade ettiğimde gerçek olmalı Ayrıca gençliğimden beri sette bir çok insan ile tanışım tek bir kurgu sahnesi için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan insanlarla bu yüzden orada bir şeyler öğrendiğimi düşünüyorum. Bir şeyi hesaplayıp ticari olarak yargılamak yerine şu anda elimizden gelenin en iyisini yapalım.
 
_______________________________________________________

[img]Ziyaretçilerin Bağlantıları Görebilmesi İçin Foruma Üye Olmaları Gerekiyor.[/img]
09-13-2021 04:28 AM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
mutlu çiğdem Çevrimdışı
Adminoz | Forum |
*******

Mesajlar: 4,800
Üyelik Tarihi: Mar 2012
Rep Puanı: 193
Mesaj: #2
Lee Min Ho Esquire 19.08.2021 Röportajı
 
Röportajı paylaşanların Minoz Turkey'den alıntıdır diye belirtmeleri rica olunur
 
_______________________________________________________

[img]Ziyaretçilerin Bağlantıları Görebilmesi İçin Foruma Üye Olmaları Gerekiyor.[/img]
09-13-2021 02:40 PM
Tüm Mesajlarını Bul Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla 
Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | Lee Min Ho Turkey | Minoz Turkey | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Mobil Versiyon | RSS
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50]